Při objednávce nad 3000 Kč doprava zdarma.

Co pro ONE VILLAGE znamená udržitelnost

K příležitosti Dne země, který se připomíná 22. dubna 2023, bychom se rády blíže podívaly na to, co pro nás znamená udržitelnost.

S označením “udržitelné” se dnes moc nešetří, spíše naopak. Udržitelnost se stala velkým trendem, ale často bohužel také pouhou marketingovou nálepkou. Čím dál tím více značek (velkých i malých) ji používá, aniž by si uvědomovaly, co udržitelnost skutečně znamená. Zároveň stále mnoho zákazníků neví, co tento pojem vlastně zahrnuje. 

Už když jsme s Ivčou s ONE VILLAGE začínaly, byla udržitelnost základem, ze kterého jsme při budování značky chtěly vycházet. Od samotného začátku se snažíme najít optimální způsob, jak vytvářet módu, která nejen dobře vypadá, ale je šetrná k nám lidem i planetě, na které žijeme. 

Věříme, že móda může být krásná a zodpovědná zároveň. Jako malá značka se snažíme dělat to, co je v našich silách a možnostech: 

  • Používáme co nejvíce udržitelných materiálů, jako je biobavlna s GOTS certifikátem, tencel a EcoVero viskóza, len evropského původu a bambusová viskózu od českého výrobce. Přečtěte si víc o našich materiálech>>
  • Vše necháváme ušít v české dílně, která sídlí nedaleko od nás. Pro vše si tak můžeme sami dojet a žádné zboží k nám neputuje stovky kilometrů v plastových obalech. 
  • Oblečení navrhujeme tak, aby vám v šatníku dlouho vydrželo a dalo se snadno kombinovat.
  • Objednávky balíme pouze do papírových obalů.

Mě osobně je bližší označení zodpovědná móda, které dobře vystihuje naši filozofii. Věřím, že postupně můžeme i svými malými kroky přispět ke změně k lepší budoucnosti. Ať už jako výrobci nebo i spotřebitelé. Přeji si tedy, abychom přemýšleli nad tím, z jakých materiálů a za jakých podmínek je naše oblečení vyrobené a jaké značky svými nákupy podporujeme.

 

Zuzana

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz