O nás

Jsme Zuzka a Ivča a společně tvoříme ONE VILLAGE. Udržitelnou značku oblečení ze Sušice. Máme rády jednoduchý a nadčasový styl. Vytváříme pohodlné oblečení s pánskými prvky, které je přesto ženské. Vše je ušito v české dílně v Pošumaví.

O nás - ONE VILLAGE - Česká udržitelná značka z Pošumaví

Vytváříme nadčasové kousky pro ženy, které hledají v oblečení kvalitu a jednoduchost. Pracujeme s kvalitními materiály šetrnými k pokožce i planetě (organické materiály, v přírodě rozložitelné a nezatěžující životní prostředí) a snažíme se, aby naše oblečení bylo dostupné pro co nejvíce velikostí.

Nechceme měnit kolekce několikrát do roka. Naopak se chceme zaměřovat na vytváření oblečení, které zůstane v nabídce i několik let s případnými drobnými barevnými obměnami. Naším cílem je především zpomalení: slow fashion. Móda, která je snadno kombinovatelná a můžete ji nosit napříč sezónami a v šatníku vám dlouho vydrží.

Pevně věříme, že stejně jako my, si kousky od nás zamilujete, budou vám dlouho sloužit a budete je rády nosit. A pokud vás náhodou někdy bavit přestanou a budou stále v dobrém stavu, pošlete je prosím dál. Třeba udělají radost někomu jinému.

Zuzana & Ivana

O nás - ONE VILLAGE - Česká udržitelná značka

A proč ONE VILLAGE?

Všichni jsme jedna vesnice, jedna planeta a jeden celek. Inspirujeme ženy ke zdravému přístupu k sobě, svému tělu i k přírodě.

Potrpíme si na tradiční hodnoty, přírodu a maximální pocit svobody, který nám život může přinést. Jsme „holky z vesnice“, které milují život se vším, co přináší. Rády pozorujeme okolní svět a stále hledáme a nalézáme další a další cesty, jak žít lépe, ohleduplněji a šetrněji. Nejen k sobě, ale i okolnímu prostředí.

Všichni jsme jedna vesnice, ale i jedno město. Jsme jedna rodina a planeta. Jsme jeden celek bez ohledu na to, zda si to uvědomujeme nebo ne. ONE VILLAGE je soudržnost.

Naše cesta

Prvotní nápad založit vlastní módní značku padl jedno jarní odpoledne roku 2019. Zjistily jsme, že jsme naladěné na stejnou vlnu náhledem na život a na módu. Po pár měsících vznikl první střih a z něj jeden z neoblíbenějších produktů: triko s netopýřími rukávy. Začátkem roku 2020 jsme společně založily značku ONE VILLAGE a pustily se do práce. Navrhovaly jsme, šily, vzdělávaly se a rozšiřovaly svoje schopnosti a dovednosti. Projekt nás začal neuvěřitelně naplňovat a věděly jsme, že to byl skvělý nápad. O to více, protože se skvěle doplňujeme a vyvažujeme, ačkoliv jsme každá povahově jiná.

Samotná tvorba oblečení vychází z našich osobních potřeb. Z toho, co rády nosíme. A to se promítá do každého našeho kousku, protože ONE VILLAGE a módu celkově vnímáme jako příležitost k sebevyjádření. Našly jsme malou šicí dílnu v Pošumaví a začaly vznikat první basic kousky. A protože se neztotožňujeme se současným módním průmyslem a jak výroba oděvů mnohdy zatěžuje planetu, rozhodly jsme se jít jinou cestou: udržitelností a slow fashion. Tak, aby se naše kousky daly nosit napříč sezónami a vydržely v šatníku mnoho let. Zkoumáme možnosti, jak fungovat lépe a eticky. Od materiálů, které používáme, přes výrobu oblečení, po balení a odesílaní zásilek.

Chceme ženám nabídnout oblečení, ve kterém se budou cítit dobře a samy sebou. Zakládáme si na tom, aby si u nás vybraly ženy, kterým padnou velikosti 36–46.

Ale tím naše cesta nekončí, neustále se vzděláváme, hledáme nové směry, zkoušíme. Milujeme módu, protože cítíme, že se skrze ni můžeme vyjádřit. Jdeme cestou, která nám dává smysl: aby měly české švadlenky adekvátně zaplaceno, materiály nebyly chemicky ošetřené a výrobek a vše, co jej zahrnuje, k vám putovaly co nejkratší cestou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz