Při objednávce nad 3000 Kč doprava zdarma.

Biobavlna

Bavlnu používáme vždy v bio kvalitě s GOTS certifikátem, který zajišťuje, že je vyrobena šetrně k životnímu prostředí i lidem. Biobavlna se pěstuje a zpracovává bez škodlivých chemikálií. Spotřebuje méně vody a CO2, je rozložitelná. A hlavně je velmi příjemná na tělo.BIOBAVLNA - ONE VILLAGE - Udržitelná móda  

Certifikát

 Používáme vždy biobavlnu s nejpřísnějším certifikátem GOTS (Global Organic Textile Standard), který zaručuje, že je pěstovaná a zpracovávaná organicky, bez použití chemikálií, farmáři mají důstojné pracovní podmínky, jsou adekvátně ohodnoceni a není využívaná dětská práce.

Proč máme biobavlnu rády

  • Nezatěžuje životní prostředí, půdu ani lidské tělo.
  • Při pěstování a zpracování se nevyužívají škodlivé chemikálie.
  • Na její produkci je zapotřebí méně vody a CO2 než na produkci konvenční bavlny.
  • Je kompostovatelná a biologicky rozložitelná.

Pěstování a zpracování

Při pěstování biobavlny se využívají organické metody zemědělství. Semena nejsou geneticky modifikovaná, nevyužívají se škodlivé chemikálie (pesticidy, herbicidy a insekticidy) a tak nedochází k velkému zakyselování a přehnojování půdy. Bavlník je na poli střídán s jinými rostlinami a díky tomu se může půda sama obnovovat. Organická bavlna se sklízí přirozeně a bez použití dalších chemikálií.

Biobavlna se pěstuje v oblastech s dostatečnými srážkami, takže je na její pěstování potřeba menší vody. Až 80 % závlahy je z dešťové vody.

Farmáři nepracují se škodlivými látkami a neohrožují tak své zdraví. A nejenom to. Škodliviny se nedostávají do vody a potažmo do jejich jídla. Nedochází k zatěžování podzemní vody chemikáliemi. Mnoho farem produkujících biobavlnu využívá jako zdroj solární energii a bioplyn.

U běžné konvenční bavlny je problém nejen to, že chemické látky používané při jejím pěstování se dostávají do půdy a z té do vody, ale také pronikají do finální látky, do hotového oděvu a z toho i do lidské kůže. Často se také pěstuje v oblastech s nedostatkem vody. A protože je bavlník na spotřebu vody velmi náročný, jsou tamní vodní zdroje přetěžovány.

Světová produkce biobavlny v současnosti činí zhruba 1 %.

Ve ONE VILLAGE požíváme organickou bavlnu pocházející z Turecka. Zpracovává se buď tamtéž nebo v Portugalsku.

Péče o biobavlnu

Perte naruby na 30°C v jemném ekologickém pracím prostředku. Nesušte v sušičce. Nebělte.

OBLEČENÍ Z BIOBAVLNY - ONE VILLAGE - Udržitelná móda

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz