Při objednávce nad 3000 Kč doprava zdarma.

Len

Nádherný tradiční materiál, který se udržitelně pěstuje v Evropě. Na jeho produkci není zapotřebí tolik vody, jako na konvenční bavlnu. V přírodě se velmi dobře rozkládá a má nízkou uhlíkovou stopu. Len je příjemný a vzdušný materiál, který je velmi odolný a stárne do krásy.

Len-Udržitelná móda - ONE VILLAGE

Certifikáty

Len, se kterým ve ONE VILLAGE pracujeme, nese značku MASTER OF LINEN ®. Tato značka zaručuje, že se jedná o 100% evropský len, a to od pěstování až po výrobu látky. Tento len nakupujeme u českého výrobce s dlouholetou tradicí.

Druhým certifikátem je European Flax®. Je to certifikát pro lněné vlákno ze lnu pěstovaného v západní Evropě: Francii, Belgii a Nizozemí. Lněné vlákno s certifikací European Flax ® může být vstupní surovinou pro společnosti a produkty se značkou MASTER OF LINEN ®.  Len, který s tímto certifikátem kupujeme, je navržený v Dánsku a vyrobený v Turecku.

Všechny lny, se kterými zároveň pracujeme mají certifikaci Öko-Tex Standard 100, který zaručuje, že materiál neobsahuje žádné zdraví škodlivé chemikálie.

Proč máme len rády

  • Je vzdušný a příjemně chladí.
  • Dobře absorbuje a reguluje vlhkost.
  • Má krásný přirozený lesk a dlouhou životnost.
  • Je to velmi odolný materiál.
  • Čím déle jej nosíme, tím je měkčí a příjemnější na tělo.

Pěstování a zpracování

Produkce lnu je udržitelná a respektuje životní prostředí. Semíka lnu s výše uvedenou certifikací nejsou geneticky modifikovaná. Len lze pěstovat i v chudších půdách a není nutné další zavlažování. Většinou je využívaná dešťová voda a proto je při pěstování lnu zapotřebí až o 60% méně vody než v případě konvenční bavlny.

Na len, který používáme, je zapotřebí velmi malé množství hnojiv. Je využíváno střídavé zemědělství pro regeneraci půdy a zralý len je mechanicky sklízený.

Len se v přírodě velmi dobře rozkládá a má nízkou uhlíkovou stopu.

Péče o len

Perte naruby na 30°C v jemném ekologickém pracím prostředku. Nesušte v sušičce. Nebělte. Len není zapotřebí často prát, mnohdy stačí jen vyvětrat. Sušte nejlépe na plocho nebo na ramínku.

Žehlete na vysokou teplotu ideálně s napařením nebo  přes vlhký hadřík.

OBLEČENÍ ZE LNU - česká udržitelná značka - ONE VILLAGE

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz