Při objednávce nad 3000 Kč doprava zdarma.

Tencel

Tencel je druh lyocellu vyráběný z eukalyptového dřeva z kontrolovaných a obnovitelných zdrojů. Jeho výroba probíhá v uzavřeném okruhu, je nenáročná na spotřebu vody a nevypouští se žádné chemikálie do životního prostředí. Tencel je příjemný, měkký materiál s luxusním vzhledem.

 TENCEL - ONE VILLAGE - Udržitelná móda

Certifikát

Tencel, který používáme, splňuje certifikaci zdravotní nezávadnosti OEKO-TEX Standard 100.
Samotné tencelové vlákno od rakouské společnosti Lenzing má několik certifikátů udržitelnosti. Jedním z nich je EU Ecolabel, který označuje ekologicky šetrné produkty s nízkým dopadem na životní prostředí v průběhu jejich celého životního cyklu.

Proč máme tencel rády

  • Tencel je příjemný, měkký a zároveň pevný materiál s luxusním hladkým vzhledem.
  • Je jemný k pokožce.
  • Je prodyšný, výborně absorbuje vlhkost a je antibakteriální.
  • Je to jeden z nejudržitelnějších textilních materiálů.
  • Lze jej recyklovat a je také kompostovatelný a rozložitelný v přírodě.

Pěstování a zpracování

Tencel momentálně patří k nejudržitelnějším textilním materiálům. Je to, stejně jako bambusová viskóza, polosyntetický materiál. Je to druh lyocellu vyráběný rakouskou společností Lenzing. Surovinou pro jeho výrobu je eukalyptus. Eukalypty jsou přirozeně obnovitelné zdroje, při výšce 40 metrů se sklidí a z kořenů ponechaných v zemi mohou narůst nové stromy. Eukalyptová celulóza se rozpouští a vzniká tak viskózní kapalina, která se následně zvlákňuje.
Lesy, ze kterých surové dřevo pro výrobu Tencelu pochází, mají certifikaci odpovědného hospodaření – FSC.

Samotná výroba tencelu probíhá v uzavřeném oběhu (closed-loop), kde lze až 99 % použitých chemikálií znovu využít. A ten zbytek je rozložitelný. Žádné škodlivé látky tak neunikají do životního prostředí a šetří se energie a voda. Spotřeba vody je v tom případě zhruba o 80 % nižší než při konvenčním zpracování bavlny.

Péče o tencel

Tencel potřebuje šetrnější péči. Oblečení perte naruby na 30°C v jemném ekologickém pracím prostředku. Nesušte v sušičce. Nebělte.
Perte v nepřeplněné pračce.

oblečení z tencelu - ONE VILLAGE - Česká udržitelná značka

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz